Našli ste, čo ste hľadali, ste spokojný s informáciami?
Podporte náš nezikový projekt,
lajknite na facebooku, kliknite na odkaz, nič Vás to nestojí, ďakujeme.

Poškodená miecha

Poškodená miecha

poskodena miechaPoškodenie miechy sa môže vyskytnúť či už po úraze, v dôsledku ochorenia chrbtice alebo miechy samotnej. K väčšine poškodení miechy prichádza v dôsledku jej stlačenia.  Dôjde teda k jej pomliaždeniu alebo opuchu, ako aj možnému prerušeniu či už miechy samotnej alebo jej nervových vlákien. Rovnaký výsledok môže nastať v dôsledku infekcie alebo závažného neurologického ochorenia.

Po poškodení miechy dochádza k nasledovnému:
všetky nervy nad zranením pracujú tak ako do doby zranenia, avšak nervy miechy pod zranením nie sú schopné posielať informácie medzi mozgom a časťami tela tak ako pred zranením.

Každý jednotlivec prejde vyšetrením, aby lekár dokázal povedať, k akému poškodeniu miechy prišlo. Vyšetrenie pomocou RTG ukáže, ktorý stavec je poškodený. Následne lekár vykoná vyšetrenie, v rámci ktorého zistí v akom stave je citlivosť pacienta, ako aj schopnosť pohybu končatín. Toto vyšetrenie tvorí základ, z ktorého lekár vychádza. Z neho vidí, ktoré funkcie v rámci svalov a nervov zostali zachované.

Ďalším dôležitým vyšetrením je vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré presne zobrazí miesto a rozsah poškodenia miechy.

Vyskúšajte
Poškodenie stavcov
Kliknite na časť chrbtice, o ktorej chcete získať informácie
Poranenie stavcov chrbtice C1-C3
Poranenie stavcov chrbtice C4
Poranenie stavcov chrbtice C5
Poranenie stavcov chrbtice C6
Poranenie stavcov chrbtice C7 - C8
Poranenie stavcov chrbtice Th1 - Th9
Poranenie stavcov chrbtice Th10 - L1
Poranenie stavcov chrbtice L2 - S5
Poškodenia stavcov chrbtice kostrč
Facebook
Navštívte nás na Facebooku